Xo‘jalik jamiyatlari boshqaruv organlari yig‘ilishida masofadan ishtirok etish tartibi belgilandi
"Xo‘jalik jamiyatlari boshqaruv organlarining yig‘ilishlarida axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalangan holda masofadan turib ishtirok etish va ovoz berish tartibi to‘g‘risida"gi nizom Adliya vazirligida davlat ro‘yxatidan o‘tkazildi (ro‘yxat raqami: 3613, 24.03.2025 y.)
Mazkur Nizom aksiyadorlik jamiyatlari va mas’uliyati cheklangan jamiyatlar boshqaruv organlarining yig‘ilishlarida ishtirokchilar tomonidan axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalangan holda masofadan turib ishtirok etish va ovoz berish tartibini belgilaydi.
✔️Nizomga ko‘ra, jamiyat tomonidan ishtirokchilarga yuboriladigan yig‘ilishni o‘tkazish to‘g‘risidagi xabarda masofadan turib ishtirok etish va ovoz berish tartibi, shuningdek quyidagi ma’lumotlar ko‘rsatiladi:
yig‘ilishda masofadan turib ishtirok etish va ovoz berish amalga oshiriladigan platformaning nomi va unga kirish uchun havola;
platformada identifikatsiyadan o‘tish uchun taqdim etiladigan ma’lumotlar;
platformadan foydalanishni ta’minlovchi texnik xodimning familiyasi, ismi, otasining ismi va telefon raqamlari.
✅Ishtirokchilar platformaning videokonferensaloqa rejimi orqali yig‘ilishda ishtirok etadilar.